ՀԱՅՈՑ ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ ՀԻՄՆԱՀԱՐՑԵՐ
Ծրագրի նպատակն է ապահովել համապատասխան լսարանի համար թեմատիկ մասնագիտական կրթություն՝ կիրառելով հեռաուսուցման և դասական ուսուցման համակցված մեթոդները:
ԼՍԱՐԱՆ
Ծրագրի մասնակիցներ կարող են լինել ՀՀ, ԼՂՀ և Հայ սփյուռքի մեր հայրենակիցները:
Ծրագրի յուրաքանչյուր խմբում կարող է մասնակցել առավելագույնը տասը ուսանող: Յուրաքանչյուր խումբ ունի իր դասախոսը, ով իրականացնում է խորհրդատվական բնույթի աշխատանք:
ԹԵՄԱՆԵՐ
Ծրագիրը բաղկացած է մեկ ճանաչողական, տասը թեմատիկ փուլեր ընդգրկող դասաժամերից, որոնք հավասարաչափ բաշխվում են տասնմեկ շաբաթների միջև:
ՔՆՆԱՇՐՋԱՆ
ա) Երկու ընթացիկ և մեկ ավարտական առցանց քննությունները, որոնք անցկացվում են համապատասխան ձևաչափով, նախապես սահմանված ժամերին: Առաջին ընթացիկ թեստային առցանց քննությունը տեղի է ունենում ուսուցման 7-րդ շաբաթվա ընթացքում, երկրորդ ընթացիկ թեստային առցանց քննությունը տեղի է ունենում 13-րդ շաբաթվա ընթացքում, իսկ ավարտական թեստային առցանց քննությունը տեղի է ունենում 14-րդ շաբաթվա ընթացքում:
բ) Ավարտական աշխատանքի պաշտպանությունն անցկացվում է 15-րդ շաբաթվա ընթացքում` բանավոր ընթացակարգով, նախապես ձևավորված հանձնաժողովի միջոցով, համապատասխան ձևաչափով, նախապես սահմանված ժամերին:

ВОПРОСЫ ИСТОРИИ АРМЕНИИ
Обеспечить тематическое профессиональное образование для соответствующей аудитории Диаспоры, применяя комбинированные методы классического и дистанционного обучения.
Могут принимать участие учителя по Истории Армении из Диаспоры и неспециалисты, заинтересованные в Истории Армении. В каждой группе могут принимать участие максимум десять студентов. Каждая группа имеет своего преподавателя, который осуществляет консультативную работу.
ТЕМЫ
Программа состоит из уроков, включающих в себя 1 (один) познавательный и 10 (десять) тематических этапов, которые равномерно распределяются на 11 (одиннадцать) недель.
ЭКЗАМЕНАЦИОННЫЙ ПЕРИОД
а) Два промежуточных и один итоговый онлайн экзамен, которые проводятся в соответствующей аудитории в заранее назначенное время. Первый промежуточный тестовый онлайн экзамен проводится в 7-ой недели обучения,второй промежуточный тестовый онлайн экзамен проводится на 13-ой неделе, а итоговый тестовый онлайн экзамен проводится на 14-ой неделе.
б) Защита выпускной работы проводится в течении 15-ой недели, устно, посредством заранее сформированной комиссии, в соответствующем формате, в заранее обусловленное время.